Spotkanie z gośćmi ze Stanów Zjednoczonych

W dniu 9.03.2011 r.  do naszego Ośrodka przyjechała młodzież z Trinity Christian
School wraz z opiekunami. Przybyli do nas z miasta Lubbock w Texasie. Grupa ta już kolejny raz przebywała w Poznaniu. Wcześniej odwiedzali szkoły oraz placówki opiekuńcze z programem profilaktyki uzależnień. Do nas przyjechali po raz pierwszy.

O godzinie 14:00 goście zjedli obiad w naszej stołówce, a następnie przeszli do świetlicy internatu. Po krótkim powitaniu zaprezentowali naszej młodzieży dwie dramy opowiadające o niebezpieczeństwach, pokusach życia codziennego (alkohol, papierosy, narkotyki, seks, przemoc, itp.) oraz do czego może nas doprowadzić uleganie im. Występ był bardzo obrazowy, czytelny w swojej wymowie, a momentami przejmujący.

Na koniec goście zaprezentowali piosenkę, którą przygotowali w języku migowym specjalnie dla naszej młodzieży. Dziękując za występ dziewczęta z gr. IX obdarowały artystów samodzielnie wykonanymi techniką decopatch prezentami.

Po części artystycznej młodzież podzieliła się na grupy. W kameralnej atmosferze próbowali zintegrować się po przez zabawę, a także dzielić się swoimi doświadczeniami.

& Około godziny 17:30, po wylewnych pożegnaniach, pamiątkowych zdjęciach i wymianie adresów mailowych amerykańska młodzież wraz z opiekunami opuściła nasz Ośrodek.