IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Białystoku

Na Festiwal Piosenki w Białystoku Paweł Sowiński miał pojechać już w grudniu 2010 roku, ale śniegi uniemożliwiły ten wyjazd. Co uważam w tej chwili za szczęśliwy traf, bo dzięki temu miał więcej czasu na przygotowanie repertauru oraz pozytywne nastawienie duchowe.
  W piątek Paweł miał próbę na scenie. Jak twierdził trochę nogi mu się ugięły jak zobaczył gdzie będzie śpiewał (scena robi wrażenie). W sobotę 19 marca o godz. 11.00 już wystąpił ze swoim repertuarem. Takie występy wyzwalają dużo pozytywnych emocji, dużo tremy i dużo doświadczonych wrażeń. Młodzież, która występowała w Białystoku prezentuje moim zdaniem wysoki poziom wykonanych piosenek i trudnych pod względem interpretacji, dykcji i muzycznym.
  W niedzielę 20 marca było ogloszenie wyników i ku wielkiej radości Pawła został wyczytany do nagrody specjalnej i obdarowany dyplomem, pucharem, plecakiem szarfą i wspaniałym komentarzem p. Trojanowskiej, że „powalił juru na kolana". Otrzymał zaproszenie na następny festiwal, który ma odbyć się w grudniu jeszcze tego roku. Pomyślimy.
  Jestem bardzo zadowolony z pracy pawła i jego fascynacją śpiewem. Życzę mu wielu jeszcze wygranych konkursów i festiwali ale na razie czeka go zwykła, trudna praca.
Szymon Dziwisz