Konkursy szkolne

KONKURS PRAKTYCZNYCH UMIEJĘTNOŚCI PRZYRODNICZYCH

30 marca 2011 r.  uczniowie klasy III A i klasy IIIB  gimnazjum wzięli udział w konkursie praktycznych umiejętności przyrodniczych . Zmagali się z zadaniami z zakresu biologii, geografii, chemii i fizyki. . Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do dalszej pracy, podniesienie własnej samooceny, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole.
Jak było, zobaczcie sami:

p. M. Wróbel,  p.B. Derdak,  p.R. Nowaczyk,  p. E. Jawgiel

KONKURS POD HASŁEM "Rok 2011 - Rokiem Marii Składowskiej - Curie"

W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanowił  oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców naszych czasów i przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. My też pamiętaliśmy …………. W związku z tym uczniowie  klas  ponadgimnazjalnych   przygotowali plakaty na temat życia  Marii Skłodowskiej – Curie. Wszyscy  uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości, odpowiadając na kilkanaście pytań konkursowych dotyczących życia i dokonań polskiej Noblistki.
Oto laureaci  konkursu:

p. M. Wróbel,   p. E. Jawgiel

KONKURS "Czy wiesz, jak żyć ekologicznie?"

22 kwietnia 2011r. obchodzony jest Dzień Ziemi.  Przypominamy sobie  wtedy szczególnie o podstawowych działaniach  ekologicznych na rzecz  naszej planety. W związku z tym uczniowie wzięli  udział w konkursie „ Czy wiesz, jak żyć ekologicznie?” Na podstawie gazetki  szkolnej  wyszukiwali i odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska. Wiedzą już , jak oszczędzać energię, wodę, segregować odpady, …….. Nie są im obce takie nazwy jak: recykling, smog, freon, elektrośmieci. Oto uczniowie, którym ekologia nie jest obca:

p. M. Wróbel,  p. E. Jawgiel