Obóz sportowy w Lauenhain - Niemcy

W dniach od 2 do 7 lipca br sześcioro uczennic wraz  z opiekunem; uczestniczyło w międzynarodowym obozie integracyjnym w Lauenhain pod hasłem „ Tolerancja i demokracja”. Obóz zorganizowała już po raz ósmy - FZZ Stadpark z miejscowości Frankenberg w Niemczech. Na obóz zaproszono przedstawicieli młodzieży z Polski, Węgier, Czech i Niemiec. Obóz był krótki ale bardzo intensywny.
-    Już pierwszego dnia po przyjeździe na Cemping popłynęliśmy statkiem po zalewie do parku linowego z którego każdy mógł skorzystać. Wieczorem dostaliśmy koszulki pamiątkowe, na których mogliśmy zebrać podpisy uczestników obozu.
-    Drugiego dnia odbył się turniej w piłce siatkowej – zajęliśmy III miejsce; oraz w piłce nożnej – nasze dziewczyny mimo zaciętej walki przegrały z drużynami chłopców.
-    Trzeciego dnia zorganizowano wycieczkę do Berlina – zwiedzaliśmy tam dawne  więzienie dla przeciwników ustroju komunistycznego oraz główne zabytki stolicy Niemiec - Berlina z okien autokaru. Na zakończenie każdy módł w centrum dokonać zakupu pamiątek.
-    Czwartego dnia – nareszcie przestało padać; odbyły się warsztaty prowadzone przez niemieckich studentów na temat tolerancji i demokracji w społeczeństwach. Każda grupa przygotowała ciekawe plakaty, które potem wspólnie omawialiśmy.
-    Piątego dnia zwiedzaliśmy piękne okolice naszego Campingu. Wieczorem podsumowano obóz. Na zakończenie została zorganizowana dyskoteka.

Podsumowując obóz był bardzo ciekawy, sympatyczny i kształcący. Niestety nie dopisała nam pogoda. Wszyscy spali na wielkiej sali gimnastycznej gdyż w namiotach się nie dało spać; chociaz trzeba podkreślić, że naszym dziewczynom to nie przeszkadzało. Organizatorzy obiecali, że w przyszły roku też nas zaproszą.