Obóz sportowy w Kołobrzegu UMKSN 15-28 sierpnia

W dniach  15 – 28 sierpnia br  zorganizowaliśmy obóz sportowy klubu UMKSN Poznań w pięknym Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. W obozie wzięło udział 23 zawodników/czek niesłyszących z 3 sekcji: LA, TS i Pływanie; oraz 4 opiekunów i trenerów.
Zrealizowano 26 jednostek treningowych. W tym wycieczki rowerowe  i wycieczkę autokarową na wyspę Wolin.
Bardzo dużo radości sprawiły wszystkim zabawy na basenie pływackim, podczas zjazdów „rurą”i regeneracji w basenach „jakuzi”. Stadionie lekkoatletycznym słowni, oraz kąpiele i ćwiczenia nad brzegiem morza.   Rozgrywano zacięte mecze siatkówki, piłki nożnej na boisku „MOSiR”. Tradycyjnie na zakończenie obozu zorganizowano chrzest dla dzieci, które pierwszy raz uczestniczyły w obozie nad morzem. Było to dla nich przeżycie, które zapamiętają do końca życia.
Prowadzono zajęcia nie tylko zwiększające sprawność fizyczną, ale również zajęcia logopedyczne oraz zajęcia zwiększające zasób słów uczestników. Przeprowadzono także pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu i picia alkoholu.
Frekwencja na zajęciach była 100%. Zanotowano jedynie  kilka zadrapań i bóle mięśniowe..
W przeprowadzonym na zakończenie teście sprawnościowym / 100m, 1600m, skok w dal, pchnięcie kulą/ najlepsze wyniki osiągnęli:
Wśród chłopców: 1. Kaczmarek Marcin,      1. Werbel Tomasz, 3. Grześkowiak Arek
Wśród dziewcząt: 1. Szałek Justyna, 2. Katarzyna Nowak, 3. Matysiak Jagoda
Na basenie pływackim najlepsze wyniki osiągnęli:
Bartek Wróbel, Sandra Michałowska.
Wśród tenisistów stołowych najlepsza okazała się Aga Kasior.
Wszyscy najlepsi  obozowicze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz suchy prowiant na drogę powrotną.
Czas obozu szybko przeminął i trzeba wracać do obowiązków szkolnych. Obiecaliśmy sobie spotkanie na obozie w przyszłym roku.