Miting Pływacki w Poznaniu

W dniach 26-27 listopada br. Odbył się już XV Jubileuszowy Międzynarodowy Miting pływacki Niesłyszących im Józefa Sikorskiego w Poznaniu. Organizatorem zawodów był OSW dla Dzieci Niesłyszących oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Niesłyszanych w Poznaniu. Impreza odbyła się na basenie POSiR, przy ulicy Chwiałkowskiego w Poznaniu. W mitingu uczestniczyło 10 drużyn, z czego 3 zagraniczne, łącznie 90 zawodników, w tym Polscy Olimpijczycy oraz tegoroczni reprezentanci i medaliści Mistrzostw Świata w Portugalii
1.    Łotwa-Ryga
2.    Białoruś-Mińsk
3.    Rosja - Moskwa
4.    Śląski Rybnik
5.    „Mazowsze” Warszawa
6.    KS „Hetman Łuków”
7.    KS „Start Poznań’
8.    Szkoła Podstawowa nr7
9.    UMKSN –Poznań
10.    OSW Poznań
Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie sportowym, poprawiono dwa rekordy europy w konkurencjach sztafetowych, 4x50 m stylem zmiennym z wynikiem 2;00.13, oraz 4x100m stylem dowolnym 3;54,01. Zawody odbyły się w dwóch blokach, łącznie 14 konkurencji indywidualnych, z podziałem na dwie grupy wiekowe, oraz 2 sztafety 4*50m stylem dowolnym, 4*50 stylem zmiennym.
UMKSN reprezentowało 12 zawodników, w łącznej klasyfikacji zdobyliśmy łącznie 375 pkt. co dało nam
3 m-ce w klasyfikacji generalnej za Rosją i Białorusią. W zawodach brali udział także nasi najmłodsi pływacy w konkurencji 25 m, 50m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, oraz sztafecie.

Nasi zawodnicy:
1.Sara Plewczyńska
2.Karolina Drgas
3.Jan Kaptur
4.Kacper Nowicki
5.Vanessa Stoińska
6.Weronika Nowicka
7.Sandra Michałowska
8.Bartosz Wróbel
9.Adam Szaj
10.Konrad Powroźnik
11.Dawid Klajnert
12.Jakub Padło

XV Jubileuszowy Miting pływacki to największa impreza pływacka organizowana w Polsce. Podsumowuje całoroczną pracę niesłyszących pływaków w 2011 roku. Pokazująca wysoki poziom umiejętności, oraz osiągane nowe coraz lepsze wyniki w tym rekordy polski i europy. Impreza która trwa już nieprzerwanie 15 lat. Najmłodsi pływacy uczestniczą systematycznie w imprezach pływackich organizowanych w Poznaniu, zdobywają doświadczenie i w przyszłości będą tworzyli mocną grupę niesłyszących pływaków. Corocznie duże zainteresowanie naszą imprezą pokazuje jej popularność wśród drużyn z zagranicy. Organizacja Mitingu to ogromny społeczny wkład pracy ludzi, których pasją jest pływanie i pomoc osobom niepełnosprawnym. W najbliższym czasie zakładamy przygotowanie zawodników do Mistrzostw Polski,  a także do najważniejszej imprezy pływackiej w przyszłym roku Mistrzostw Europy.

Koordynator XIV MMPN
      Konrad Jakubowski