IV Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych

W dniach 16-17 marca 2012 roku na terenie internatu poznańskiego osw dla dzieci niesłyszących im. J. Sikorskiego odbył się IV Ogólnopolski Turniej gier planszowych. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do naszej placówki, a także wychowankowie ośrodków z Żar, Lublińca, Sławna, Olecka i Kutna. W tym roku rozgrywki obejmowały siedem konkurencji – bierki, warcaby, szachy, scrabble, jengę, bilard i układanie puzzli na czas. Przez dwa dni trwała zacięta walka – zawodnicy wykazali się zręcznością, refleksem, pomysłowością, bogactwem posiadanego słownictwa oraz umiejętnością planowania strategii. Najwięcej konkurencji wygrał ośrodek z Lublińca – aż cztery. Młodzież z poznańskiego osw może pochwalić się i miejscem w grze w bierki (Kasia Hoffa), i I miejscem w bilardzie (Darek Kulka i Paweł Barski) i scrabblach (Agnieszka Kaj i Violetta Stratyńska), III miejscem w układaniu puzzli na czas na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum (Sebastian Rządkowski), jendze (Dawid Lembicz) oraz V miejscem w szachach (Dariusz Matyszewski), warcabach (Patryk Ziarniak). Atrakcyjne nagrody wręczyła podczas uroczystego zamknięcia imprezy pani dyrektor Jolanta Ruła dziękując jednocześnie wszystkim za liczne przybycie. Po rozgrywkach uczestnicy turnieju mieli okazję zwiedzić stolicę wielkopolski. Jako organizator IV turnieju pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w organizacji i prowadzeniu imprezy.
Dominik Kuehn