Rejs młodzieży Niesłyszącej Mazury 2012

W końcu nadszedł ten dzień …15 czerwca. Wysiedliśmy w Wilkasach i udaliśmy się do Pięknej Góry do przystani żeglarskiej „SAILOR”, aby na trzech „Sasankach 660” rozpocząć naszą przygodę na Mazurach. Jezioro Niegocin przywitało nas pięknym słońcem by móc ze spokojem pod pełnymi żaglami ruszyć w stronę celu. Po 7 nocach spędzonych w przepięknej scenerii mazurskich jezior, po cudownych zachodach słońca i czerwonych jego wschodach. Po wielu godzinach pod
żaglami i przy szumie wiatru udało nam się pokonać trasę Piękna Góra- Mikołajki- Ruciane Nida – Mikołajki – Giżycko – Węgorzewo – Mamerki – Piękna Góra.
W trakcie rejsu każdy z nas miał okazję zdobyć podstawowe umiejętności żeglarskie. Teraz nawet z zamkniętymi oczami wiążemy węzły, stawiamy maszt i z lekkością wyciągamy foka. Ponadto poznaliśmy nowe słowa z języka migowego jak i języka polskiego, m.in. o zwroty i wyrażenia dotyczące żeglarstwa. Warto powiedzieć, iż żeglarstwo i pływanie, pozwoliły nam rozwój fizyczny, co dla nas Niesłyszących jest bardzo ważnym elementem w rehabilitacji. Ze spokojem możemy powiedzieć UDAŁO SIĘ – jak inaczej można wytłumaczyć uśmiech na naszych twarzach, twarzach młodych żeglarzy schodzących z pokładu na ląd.
Na pewno nasz rejs nie mogłaby się udać gdyby nie uprzejmość i szczodrość firmy SAILOR z Krakowa. Dziękujemy bardzo i do zobaczenia za rok.