Cieszkowski Rajd Rowerowy

Dnia 29 września  2012 roku odbył się XIX Wielkopolski Rajd „Witamy jesień  u Augusta Cieszkowskiego” do Wierzenicy.
Z naszego ośrodka jechali: Kamila Nawrocka, Michał Barski, Damian Cholewo, Krystian Gogolewski, Przemek Gębaczka, Mikołaj Mądry, Hubert Głowski. Przemek był naszym zapleczem medycznym.
Uczniami opiekowali się: pani Kasia Witman Dziurla i pani Aneta Józefczak.
Zebraliśmy się przed Ośrodkiem i stąd wyruszyliśmy nad Maltę. Przy źródełku spotkaliśmy się z innymi uczestnikami rajdu.
Grupa liczyła około 60 osób.
Nasza trasa: Malta - źródełko, Antoninek, Jezioro Swarzędzkie, Gruszczyn, Kobylnica, Wierzenica.
I tym razem pogoda nam dopisała. Na miejscu czekała na nas grochówka.
Potem każdy z uczestników mógł wziąć udział w konkursie oraz zwiedzić urokliwy, drewniany kościół.Po odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem jechaliśmy żółtym  szlakiem pieszym. Wyjechaliśmy w Kicinie, a stamtąd do Koziegłów i dalej już ulicą dojechaliśmy do ośrodka.
Rajdy to doskonały sposób doskonalenia swoich umiejętności na rowerze. Uczymy się jeździć w kolumnie i grupie.