Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2012 roku w naszym Ośrodku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, w której wzięli udział obecni i emerytowani pracownicy Ośrodka oraz wszyscy uczniowie. Podczas apelu uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę, pani dyrektor dokonała wręczenia nagród najbardziej zasłużonym pracownikom, głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców, pan Dariusz Sidorski. Myślą przewodnią uroczystości była myśl Janusza Korczaka: Jestem nie po to, aby mnie podziwiali i kochali, ale po to, abym ja działał i kochał. W części artystycznej przedstawiono sylwetkę oraz przesłanie tego wielkiego wychowawcy i pedagoga. Następnie Paweł Sowiński zaśpiewał piosenkę Pięknie żyć, a na zakończenie zespół Małe Pinezki zaprezentował widowisko pt: Taniec planet.