Mityng Pływacki w Poznaniu-wyniki

XVI Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu 17-18.XI.2012

W dniach 17-18 listopada br. odbył się  XVI Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących im Józefa Sikorskiego w Poznaniu. Organizatorem zawodów była Polska Federacja Sportu Niesłyszących oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Niesłyszanych w Poznaniu przy współpracy z OSW dla Dzieci Niesłyszących. Impreza odbyła się poraz pierwszy na basenie „Term Maltańskich" w Poznaniu. W mitingu uczestniczyło 12 drużyn, z czego 4 zagraniczne, łącznie 100 zawodników, w tym polscy i zagraniczni Olimpijczycy medaliści Mistrzostw Świata.

Łotwa-Ryga
Białoruś-Mińsk
Białoruś-Gomel
KS Vodnik - Ukraina
Śląski Rybnik
„Mazowsze" Warszawa
KS „Hetman Łuków"
KS „Start Poznań'
WKS Świt Wrocław
Instytut Głuchoniemych w Warszawie
UMKSN - Poznań
OSW Poznań

Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie sportowym, poprawiono cztery rekordy europy w konkurencjach sztafetowych, 4x100 m stylem zmiennym z wynikiem 4;16.89,  4x100m stylem dowolnym 3;52,95, 4x50 m stylem dowolnym1;45.26. 4x50 m stylem zmiennym1;57.58. , w składzie: Bartosz Wróbel - UMKSN Poznań, Konrad Powroźnik - UMKSN Poznań, Juliusz Sawka - Spartan Lublin,  Artur Pióro - Spartan Lublin.

Zawody odbyły się w dwóch blokach (sobota i niedziela), łącznie 14 konkurencji indywidualnych, z podziałem na dwie grupy wiekowe do lat 14 i starsi, oraz konkurencje sztafetowe. W załączniku wyniki zawodów.

Klub z Poznania reprezentowało 13 zawodników (7 osób w Kadrze Polski), w łącznej klasyfikacji zajęliśmy 2 m-ce w klasyfikacji generalnej za Ukrainą. Na szczególne wyróżnienie zasługują pływacy, których wyniki oscylują blisko rekordów polski, reprezentują bardzo dobry poziom pływacki, i pomimo młodego jeszcze wieku zdobywali medale, także poraz pierwszy.

Nasi zawodnicy:
1.Jan Kaptur
2.Kacper Nowicki
3.Vanessa Stoińska
4.Weronika Nowicka
5.Dawid Klajnert
6.Jakub Padła
7. Michalisz Emilia

XVI Międzynarodowy Miting pływacki Niesłyszących to największa impreza pływacka organizowana w Polsce, a także w tym roku w Europie. Podsumowuje całoroczną ciężka pracę niesłyszących pływaków w 2012 roku. Pokazująca wysoki poziom umiejętności, oraz osiągane nowe coraz lepsze wyniki w tym rekordy polski i europy. Impreza która trwa już nieprzerwanie 16 lat. Specjalnie przygotowane konkurencje 25 metrowe dla najmłodszych uczestników, którzy systematycznie zdobywają doświadczenie i w przyszłości będą tworzyli mocną grupę niesłyszących pływaków. Corocznie duże zainteresowanie naszą imprezą pokazuje jej popularność wśród drużyn z zagranicy. Organizacja Mitingu to ogromny społeczny wkład pracy ludzi, bez których nie udało by się zorganizować tak dużej imprezy .

W najbliższym czasie zakładamy przygotowanie zawodników do najważniejszej imprezy sportowej - Olimpiady Głuchych w Sofii w 2013 roku.

Koordynator XVI MMPN

Konrad Jakubowski