Spotkanie Miłośników Prac Ręcznych

W dniu 7.12.2012 r. ok. godz. 17:00 do naszego Ośrodka przyjechali goście z Bydgoszczy i Kutna. Po zakwaterowaniu wszyscy udaliśmy się na kolację.
Następnie w świetlicy internatu odbyły się zajęcia integracyjne prowadzone przez panią Justynę Gronek. Przy dźwiękach muzyki etnicznej tańczyliśmy i klaskaliśmy. Młodzież i nauczyciele poznali się lepiej.
Ok. godz. 20:00 w pracowni nr 30 przy kawie i ciastkach spotkali się nauczyciele i wychowawcy. Chwaliliśmy się wykonanymi przez nasze dzieci przedmiotami artystycznymi oraz dekoracjami. Wymieniliśmy się pomysłami oraz sposobami jak zastąpić drogi firmowy produkt  tańszym substytutem. Ustaliliśmy również, że korzystając z kameralnego charakteru imprezy pragniemy poznać jak najwięcej technik plastycznych.  ok. godz. 22:00 wszyscy udali się na spoczynek.
W dniu 8.12.2012 r. ok. godz. 9:00, po śniadaniu, wszyscy spotkaliśmy się w pracowni nr 30. Rozpoczęły się warsztaty prowadzone przez panie: Joannę Tomczak, Annę Zgoła i Elżbietę Jastrzębską. Poznaliśmy tajniki technik:  Quilling, Decopatch, a także Pergamano. Zapoznaliśmy się również ze sztuką tworzenia biżuterii z koralików.
Efektem naszych warsztatów były: kolorowe zwierzaczki i choinki, wyjątkowe bransoletki i pierścionki.
Po obiedzie i dokończeniu naszych wytworów , ok. godz. 15:00, wybraliśmy się na wycieczkę. Naszym celem były Targi Poznańskie, a dokładnie  odbywający się na ich terenie Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Kiedy dotarliśmy  do celu, rozdzieliliśmy się. Zaczęło się szaleństwo zakupów. Każdy mógł nabyć materiały do wykonania świątecznych dekoracji w technikach, które poznaliśmy na warsztatach w Ośrodku. Kiedy skończyły się pieniądze, ok. godz. 18:00, wróciliśmy do internatu.
Ok. godz. 20:00, po kolacji, spotkaliśmy się w pracowni nr 30, aby podsumować nasze Spotkanie. Uznaliśmy, że warto jest się spotykać w gronie osób pozytywnie zakręconych. Poznawanie różnych technik plastycznych wzbogaci i uatrakcyjni zajęcia jakie prowadzimy z naszymi dziećmi. Na zajęciach prac ręcznych nasi podopieczni mogą rozładować napięcie, ukoić emocje. Mogą także wzmocnić poczucie własnej wartości. Wykonując coś pięknego poczują się potrzebni, a także odpowiedzialni za wystrój np. pracowni. Posiadanie kształtowanych  przez nas umiejętności pomoże im zagospodarować wolny czas, a także wykonać prezent dla bliskiej osoby.