Spotkanie opłatkowe

W czwartek – 20 grudnia 2012 roku - z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszym ośrodku cała społeczność oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej Wigilii. Część artystyczna o rozpoczęła się o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Jolanta Ruła. W świąteczny nastrój tego jedynego dnia w roku wprowadził nas Paweł Sowiński, który zaśpiewał piosenkę Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień” oraz Klaudia Szymańska, która przypomniała nam wiersz Zdzisława Kunstmana  „W Dzień Bożego Narodzenia”. Potem nastąpiła chwila, na którą wszyscy niecierpliwie czekali – przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez uczniów z klas 1-3 oraz nauczania blokowego szkoły podstawowej. Na scenie pojawiły się aniołki, baranki, Maryja i Święty Józef, Indianin, Eskimos, Chińczyk, kowboj, Murzynek, którzy mimo  animozji na początku przedstawienia w zgodzie i pojednaniu przekazują sobie światełko pokoju jako symbol ciepła i dobroci. Takim przesłaniem oraz życzeniami świątecznymi złożonymi przez księdza Marka Ratajczaka zakończyła się część artystyczna. Występ dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Spotkanie opłatkowe zakończyło się uroczystym obiadem, słodkim poczęstunkiem oraz spotkaniem z mikołajem w  jadalni.
     Przedstawienie Jasełkowe zostało powtórzone raz jeszcze 11 stycznia 2013 roku o godzinie 11.00 w świetlicy internatu. Zostali na nie zaproszeni mieszkańcy Śródki, rodzice uczniów, dzieci z zaprzyjaźnionych szkół oraz przedstawiciele firmy Tesa tape z Poznania, która ufundowała prezenty świąteczne dla wychowanków całego ośrodka.

Lucyna Miszczak