Konkurs cukierniczy

6 i 7 marca 2013 roku uczniowie klasy IIa ZSZ wzięli udział w Konkursie Cukierniczym pod hasłem „Festiwal babek”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu.
     Pierwszego dnia konkursu 18 uczestników piekło babki według własnej receptury, a nauczyciele zawodu oceniali planowanie pracy, organizację stanowiska pracy i czystość produkcji.
Drugiego dnia uczestnicy dekorowali swoje wypieki czekoladą, pomadą, marcepanem, bakaliami - zgodnie z tematem „Dzień Kobiet”. Jury, w skład którego zostali zaproszeni poznańscy cukiernicy - Marian Weber, Stanisław Budka, Piotr Koperski oraz przedstawiciele zawodu oceniali wygląd, smak i konsystencję babek.
Największe uznanie zdobyła „Karmelowa Gwiazda” Patryka Ziarniaka, który wrócił do Ośrodka z I nagrodą  - wielofunkcyjnym blenderem. Trzecie miejsce w konkursie zajęła „Piegowata Piękność”, którą upiekła Edyta Ejm i otrzymała mikser z obrotową miską. Sandra Michałowska, która przepięknie ozdobiła „Szaloną Babkę”, otrzymała miły upominek. Mateusz Piter zaprezentował „Włoszkę” - babkę na serku mascarpone i migdałach i także otrzymał niespodziankę. Bartosz Wróbel upiekł „Staropolankę” - babkę drożdżową i został wyróżniony.
     Atmosfera konkursu była bardzo sympatyczna, a  uczniowie zdobyli nowe doświadczenia w swoim zawodzie. Już myślą o tym, co przygotują za rok i przez 12 miesięcy będą doskonalić swoje umiejętności. Wychowawczyni Sylwia Toboła, która pomogła uczniom się przygotować  jest z nich bardzo dumna.