Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych

W dniach 15-16 marca 2013 roku na terenie internatu poznańskiego OSW dla Dzieci Niesłyszących im. J. Sikorskiego odbył się V Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych. Zgromadził on uczestników z aż ośmiu ośrodków – Poznania, Żar, Sławna, Lublińca, Kutna, Bydgoszczy, Olsztyna i Olecka – łącznie w zawodach wzięło udział 50 wychowanków. Rozgrywki dotyczyły następujących konkurencji: bierek, warcabów, szachów, scrabble, jengi, bilarda, Master Minda i puzzli (500 elementów) układanych na czas. W ogólnej klasyfikacji zwyciężył ośrodek z Bydgoszczy, którego reprezentanci zajęli I miejsce w 4 kategoriach gier planszowych. Na drugim miejscu uplasował się ośrodek z Lublińca (2 nagrody za I miejsce), a na trzecim ex aequo ośrodki z Olsztyna i Olecka (po 1 zwycięstwie). Bardzo dobrze wypadli wychowankowie naszej placówki – Dariusz Kulka i Damian Gajda zajęli II miejsce w rozgrywkach bilardowych, natomiast Patrykowi Ziarniakowi, Dawidowi Lembiczowi i parze Jagoda Matysiak-Agnieszka Kaj udało się wywalczyć III miejsca kolejno w: Master Mindzie, jendze i scrabblach. Mateusz Hojan i Adam Trzeciak zajęli IV miejsca w warcabach i bierkach, natomiast Ewelina Dukarska i Przemek Gębaczka VII miejsca w puzzlach i szachach. Impreza zgromadziła bezprecedensową ilość uczestników, przebiegała w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, sprzyjała międzyośrodkowej integracji. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, a także współsponsorującej przedsięwzięcie firmie KONBET, za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie imprezy.