Sukces Patrycji Kopackiej!!!

15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbył się XXXIV Wojewódzki Konkurs Literacki Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Zielone Pióra 2013. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: Poezja oraz Turniej Jednego Wiesza.
Na pierwszy należało już wcześniej przesłać pięć spośród swoich wierszy, ten drugi natomiast rozgrywał się na naszych oczach. Miałam przyjemność obserwować prezentacje młodych poetów i muszę przyznać, że zarówno utwory jak i ich interpretacje mnie zachwyciły. Występ Patrycji bardzo mi się podobał, ale nie potrafiłam zupełnie ocenić, jak wypadła w porównaniu z innymi. Brakowało obiektywizmu, tym bardziej, że wiersz, z którym wystąpiła wywarł na mnie już wcześniej ogromne wrażenie. Nie muszę dodawać, że z całego serca życzyłam jej zwycięstwa. Poziom był wysoki, a emocje rosły. Po długich naradach jury ogłosiło werdykt. W kategorii: Poezja spośród blisko 200 uczestników przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazła się Patrycja (!), której przyznano drugie miejsce!!. Jej wiersze, razem z wierszami pozostałych nagrodzonych znalazły się w okazjonalnym tomiku. Następnie przystąpiono do ogłoszenia wyników Turnieju Jednego Wiersza i tu jeszcze większa niespodzianka: Przyznano jedną, jedyną nagrodę, którą otrzymała… nasza Patrycja! Gratulacjom zdawało się nie być końca, ale w pamięci utkwiły mi tylko słowa: „pisz dziewczyno, pisz…”.
To kolejny konkurs, w którym dzięki przewodnictwu Pani Ewy Gajowieckiej z Dziupli Literackiej, Patrycja wzięła udział i została nagrodzona. Do tej pory były to:
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Pudełko moich Marzeń” (Zduńska Wola) - II miejsce w kategorii poezja 16 – 19 lat oraz
Ogólnopolski Konkurs literacko – fotograficzny „Gdzie śpią dobre anioły” w kategorii literatura (Sulęcin) – wyróżnienie.

Pozostaje mi tylko powtórzyć zasłyszane słowa: „pisz dziewczyno, pisz”.
Małgorzata Typańska-Lewandowska