II Ogólnopolski Plener Plastyczny

W dniach od 10 do 12 maja 2013 roku w OSW dla Dzieci  Niesłyszących w Poznaniu odbył się  II Ogólnopolski Plener Plastyczny. Wzięło w nim udział sześć placówek kształcących dzieci niesłyszących z różnych regionów Polski. Gościliśmy wychowanków i opiekunów bratnich szkół z Olsztyna, Długopola Zdroju, Szczecina, Bydgoszczy, Lublińca, Nowego  Siodła. Udział brali w nim również wychowankowie naszego Ośrodka.
Uczestnicy pleneru przyjechali do nas w piątek w godzinach popołudniowych  i tego samego wieczoru było oficjalne otwarcie oraz słodki poczęstunek. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Poznajmy się”. W tym samym czasie wychowawcy brali udział w burzliwych wyborach prac konkursowych, które zostały przywiezione i zaprezentowane przez poszczególne grupy. Tematem pracy był: „Mój mały świat, moje otoczenie”.
I miejsce Katarzyna Chybowska z Nowego  Siodła, II miejsce zajął Mikołaj Mądry z naszego Ośrodka,, III miejsce - Zofia Perz z naszego Ośrodka. Prace naszych uczestników były przygotowane pod kierunkiem Szymona Adamczyka – GRATULACJE.
Następny dzień był bardzo pracowity. Od samego rana wszyscy zabrali się do pracy.
Temat pracy był: „ Śródeckie inspiracje”. Technika i format wykonywanych prac była dowolna. Uczestnicy wybierali te techniki, w których „czuli się najlepiej”. Bardzo dużo osób wykonywało prace na terenie naszego Ośrodka.
Podczas trwania pleneru uczestnicy mogli wziąć udział w różnych warsztatach plastycznych oraz obejrzeć wystawę w Muzeum Narodowym. Atrakcją dla naszych gości był przejazd kolejką górską oraz zjazd na pontonach.
Uczniowie mówili, że było wspaniale.
Wystawa prac plastycznych odbyła się przy słodkim poczęstunku. Wszyscy  uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe gadżety promujące miasto Poznań.
Prace pozostały w naszym Ośrodku. Wszystkim plener bardzo się podobał
i wyrazili oni chęć przyjazdu  do Poznania w przyszłym roku.
Bardzo dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom za pomoc w organizacji pleneru.

Sylwia Świerzewska