Piąta wymiana uczniowska ze szkołą w Poczdamie.

W tym roku świętowaliśmy mały jubileusz, ponieważ już po raz piąty nasi uczniowie spotkali się z uczniami z Wilhelm-von-Türk- Schule. W dniach 03.06-07.06.2013 uczniowie z klasy IIA gimnazjum wraz z wychowawczynią klasy, panią Elżbietą Majerczak, pełnili rolę gospodarzy i zaprosili gości z Poczdamu do wspólnego udziału w lekcjach, zajęciach integracyjnych, animacjach językowych oraz do udziału w warsztatach plastycznych i tanecznych. Obowiązkowym punktem programu tegorocznej wymiany było też zwiedzanie Poznania, atrakcje nad jeziorem maltańskim i wizyta w ZOO.
Uczniowie niemieccy wyjechali zadowoleni i pełni wrażeń. Zawiązały się też niejedne sympatie pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką. Z kolei klasy 5a i 6a szkoły podstawowej wyjechały w tym samym czasie pod opieką pań Sylwii Sobczak, Sylwii Wojtkowiak i Małgorzaty Gibowskiej do Poczdamu. Gościli nas uczniowie klas 6.H.1 i 6.H.2. Nasi uczniowie również uczestniczyli w lekcjach (języka niemieckiego, matematyki, geografii i sztuki). Wspólnie zwiedzali Poczdam i Berlin. Najbardziej jednak podobała im się wizyta w parku filmowym Babelsberg i wizyta w berlińskim ZOO oraz wieczorne spotkania z rówieśnikami i wspólne mecze piłki nożnej.
Kolejny raz nasi uczniowie wyjeżdżali zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
Cały projekt wymiany uczniowskiej został dofinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy przyczynili się do atrakcyjnego i bezpiecznego przebiegu tegorocznej międzynarodowej wymiany uczniowskiej.

M.Kopczyńska-Urbaniak, G.Pszczółkowska, A.Dylak
ZOBACZ FOTO