Święto Pyry

W dniu 03.10.2013r. od 15.30 do 18.00 u pani Haliny Gromadzińskiej na leśnej polanie odbyło się święto „Dzień Pyry”. Uczestniczyli wychowankowie z internatu i niektórzy chętni ze szkoły. Imprezę przygotowała młodzież ze Szkoły Policealnej z pomocą Samorządu. Były przygotowane stanowiska:
- robienie figurek,
- wykonywanie plakatów stemplami,
- malowanie twarzy,
- rzeźby w ziemniakach,
- zabawy sportowe – biegi z pyrą, na łyżce, skoki w workach,
Które cieszyły się wielkim powodzeniem i sprawiały dużą radość i śmiechu. Po zabawach piekliśmy w ognisku kiełbaski, którą zjadaliśmy z sałatką ziemniaczaną przygotowaną przez grupę X i XI. Na koniec spotkania odbył się mecz piłki nożnej. Pogoda była słoneczna i sucha tylko powietrze było chłodne, dlatego wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach. Impreza była bardzo udana. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znów na świecie Pyry.

Samorząd Natalia Góźdź