Rajd rowerowy w Wielkopolskim Parku Narodowym

Dnia 21 września 2013 roku młodzież naszego ośrodka uczestniczyła w rajdzie po Wielkopolskim Parku Narodowym. Tym razem zbieraliśmy się na Łęgach Dębińskich. Grupa była bardzo liczna około 30 osób. Tym razem dopisała młodzież. Nasz ośrodek co prawda reprezentowali uczniowie : Kacper Nowicki i Krystian Gogolewski. Szkoda, ze nikt, ze szkół ponad gimnazjalnych nie brał udziału.  Kierownikiem trasy był pan Jerzy Baranowski. Pogoda dopisała świeciło słońce, było bardzo przyjemnie. Jechaliśmy ścieżkami rowerowymi wzdłuż rzeki Warty do Puszczykowa. Tu zatrzymaliśmy się na lody. Stamtąd do Mosiny , a dalej do Pożegowa. Długim podjazdem dojechaliśmy na wieżę widokową, skąd rozpościerała sie przepiękna panorama na pobliską okolicę. Krystian i Kacper dali radę ,ale było co wdrapywać się. Stamtąd przejechaliśmy nad jezioro Kociołek, a dalej nad jezioro Jarosławskie. Tu zrobiliśmy dłuższą przerwę.
Oczywiście w czasie wycieczki nie obyło się bez awarii. Jednemu z uczestników, odpadła korba od pedału, pani Magdzie Cichockiej rozszczepił się łańcuch, pani Majce Nowak wygiął się hak od  przerzutki. Już po raz kolejny w naszym  rajdzie uczestniczył pies Nala, która dotrzymywała wszystkim kroku. Trasa rajdu była bardzo ciekawa urozmaicona. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili, a Kacper i Krystian w sposób aktywny spędzili sobotę . Jestem z nich  bardzo dumna.

Aneta Józefczak