III Ogólnopolski Plener Plastyczny

W dniach od 06 do 08 grudnia 2013 roku w OSW dla Dzieci  Niesłyszących w Poznaniu odbył się III Ogólnopolski Plener Plastyczny. Wzięło w nim udział pięć placówek kształcących dzieci niesłyszących z różnych regionów Polski. Gościliśmy wychowanków i opiekunów bratnich szkół z Olsztyna, Szczecina, Bydgoszczy, Lublińca. Udział brali w nim również wychowankowie naszego Ośrodka. Z powodu nagłego ataku zimy, nie dojechali do nas uczestnicy z Żar. Uczestnicy pleneru przyjechali do nas w piątek w godzinach popołudniowych i tego samego wieczoru było oficjalne otwarcie oraz słodki poczęstunek. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Miasto moich marzeń”. Uczniowie wykonywali prace plastyczną, na której przedstawili zabytki swojego miasta. Prace te były połączone w jedną kompozycję i była zagadką dla nauczycieli. Opiekunowie w większości rozpoznali zabytki    w swoim mieście. Odbyło się to w miłej i wesołej atmosferze. Następny dzień był bardzo pracowity. Od samego rana wszyscy zabrali się do pracy. Temat pracy był: „ Poznań zimą”. Technika i format wykonywanych prac była dowolna. Uczestnicy wybierali te techniki, w których „czuli się najlepiej”. Podczas trwania pleneru uczestnicy mogli wziąć udział w różnych warsztatach plastycznych np. „Pingwinkowa bombka” lub uczyli się jak wykonać ciekawy breloczek do kluczy. Jedną   z atrakcją dla naszych gości, było wyjście na Targi Artystyczne, gdzie mogli zobaczyć ciekawe wytwory plastyczne.
Podczas pleneru odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu, na który prace zostały przywiezione i zaprezentowane przez poszczególne grupy. Tematem pracy był: „Mój przyjaciel zwierzak”.
I miejsce Jarosław Grudziński z Lublina,
II miejsce Anna Kazot z Lublina,
 III miejsce – Angelika Tęgos z Poznania,
Wyróżnienia – Andrzej Bejma z Poznania, Natalia Lewandowska z Bydgoszczy, Oskar Wiśniewski z Olsztyna.
Prace naszych uczestników były przygotowane pod kierunkiem Szymona Adamczyka – GRATULACJE!
Wystawa prac plastycznych odbyła się przy słodkim poczęstunku. Wszyscy  uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Prace pozostały w naszym Ośrodku. Wszystkim plener bardzo się podobał i wyrazili oni chęć przyjazdu  do Poznania w przyszłym roku. Uczestnicy pleneru  mówili, że było wspaniale!!!
Bardzo dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom za pomoc w organizacji pleneru.
Sylwia Świerzewska