XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Literaturze

W dniach 4-5 kwietnia 2014 roku w naszym Ośrodku odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Literaturze dla niesłyszących i słabosłyszących uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wzięła w nim udział młodzież z 11 ośrodków: Bydgoszczy, Kielc, Lublińca, Łodzi, Olsztyna, Otwocka, Przemyśla, Raciborza, Szczecina, Tarnowa i Wrocławia. Uroczyste otwarcie konkursu nastąpiło już w piątek o godzinie 1830, podczas którego goście obejrzeli prezentację na temat historii i teraźniejszości OSW w Poznaniu, zobaczyli także przedstawienie pt. „Piotruś Pan”, przygotowane przez grupę Odlot 13. Później młodzież uczestniczyła w zajęciach integracyjnych i wieczorze filmowym.
Następny dzień był bogaty w przeżycia. O godzinie 900 rozpoczął się konkurs. Odbywał się w dwóch kategoriach: I - dla uczniów liceum i technikum oraz II – dla uczniów szkół zawodowych. Po rozwiązaniu zadań konkursowych uczestnicy udali się na wycieczkę po Poznaniu. Wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, oczekując na wyniki konkursu.
Oto lista zwycięzców:
Kategoria I – dla uczniów liceum i technikum:
I miejsce: Kamil Woźniak z Bydgoszczy,
II miejsce: Monika Cendrowska z Otwocka,
III miejsce: Małgorzata Lenik z Przemyśla.
Kategoria II – dla uczniów ZSZ:
I miejsce: Natalia Zawadzka z Olsztyna,
II miejsce: Wioletta Kacprzak z Łodzi,
III miejsce: Wojciech Barbarski z Olsztyna.
W kategorii zespołowej:
I miejsce zajął OSW nr 2 z Bydgoszczy,
II miejsce – SOSW z Olsztyna,
III miejsce – SOSW nr 1 z Łodzi.
Po ogłoszeniu wyników, rozdaniu nagród i upominków uczestnicy wzięli udział w zabawie, przygotowanej przez młodzież z Samorządu Wychowanków.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział. Mamy nadzieję, że będą miło wspominać swój pobyt w Poznaniu.
                                    Organizatorzy.