Koncert i sprzątanie na Śródce

23 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi dzieci naszego Ośrodka włączyły się w sprzątanie Śródki. Do udziału w akcji zaprosiło nas Partnerstwo Republiki Śródka. Na początku organizatorzy przydzielili każdej z grup teren do sprzątania oraz niezbędny sprzęt do tego celu.  Pomimo niesprzyjającej pogody wychowankowie z zaangażowaniem sprzątali  wyznaczone miejsca. Podczas sprzątania mieli możliwość integracji ze społecznością lokalną, oraz uczniami pobliskich szkół, które też uczestniczyły w tej akcji.
Na Moście Biskupa Jordana  odbył się Koncert dla Ziemi, na którym wystąpili uczniowie ze śródeckich szkół oraz orkiestra KuSza- „Kultura i Szacunek”, Drums Regiment i Klub Seniora „Cybinianka”. Nasz Ośrodek reprezentował P.Sowiński, który zaśpiewał dwie piosenki z bajki „Shrek” przy akompaniamencie zespołu muzycznego Ośrodka. Kinga, Weronika, Agnieszka i Zosia  wystąpiły z układem ruchowym z pojkami, a Michał, Damian i Jasiu puszczali bańki mydlane. Na perkusji przygrywał im Mateusz. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni oklaskami.
Na zakończenie koncertu wspólnie został wykonany utwór „Bumtaterra 23”. Koncert inaugurował tegoroczną edycję projektu „Pośrodku Śródki”, w ramach którego odbędą się jeszcze Koncerty Śródeckie w Kościele św. Małgorzaty, podczas akcji Śródeckie Anioły i w czasie  Spotkania Wigilijnego na Śródce, na  które wszystkich serdecznie zapraszam:)
Marta Osses