Wizyta nauczycieli w Poczdamie

W kwietniu tego roku delegacja nauczycieli i wychowawców z  naszego Ośrodka wyjechała do Poczdamu do naszej szkoły partnerskiej Wilhelm-von-Türk- Schule. W skład delegacji weszli Jolanta- Kuryś-Skrzypczak, Magdalena Cichocka, Anna Zgoła, Joanna Tomczak,Małgorzata Kopczyńska-Urbaniak, Karol Iwańczyk. Celem naszego pobytu było poznanie warunków nauczania i sposobów pracy rewalidacyjnej z uczniem niesłyszącym. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach lekcyjnych oraz rozmowom z nauczycielami i dyrekcją szkoły mieliśmy możliwość poznania metod i form pracy niemieckich surdopedagogów. Interesującym przeżyciem było również zapoznanie się się ze strukturą i pracą internatu oraz funkcjonowaniem grup internatowych. Nie mogło tez zabraknąć czasu na zwiedzanie pięknego Poczdamu. W kolejnych latach planowane są następne, cykliczne spotkania polskich i niemieckich surdopedagogów w naszym Ośrodku oraz w szkole w Poczdamie w celu wymiany doświadczeń i czerpania nowych inspiracji.