Wizyta niemieckich uczniów w naszym ośrodku

Jak co roku odbyła się w naszym Ośrodku w dniach 02.06.2014-06.06.2014 szósta już wymiana młodzieży. W tegorocznym spotkaniu w roli gospodarzy wystąpiła klasa 6 oraz klasy IA i IB gimnazjum wraz w wychowawcami, panią Anetą Józefczak, panią Lidią Andrzejewską, panią Anną Zgołą i panem Karolem Iwańczykiem. Z wizyta przyjechali do nas uczniowie klasy 7.H.1 i 7 H.2 z wychowawczyniami panią Christą Gutschei pania Iną Becker. Program pobytu, który zaproponowaliśmy naszym gościom był bardzo atrakcyjny i sprzyjał wspólnej nauce, zabawie oraz nawiązywaniu i zacieśnianiu znajomości. Polscy i niemieccy uczniowie brali udział we wspólnych lekcjach, zwiedzali Poznań, odwiedzili Palmiarnię. Bardzo podobała się naszym gościom wyprawa rowerowa oraz mini golf i przejażdżka kolejką górską nad Maltą. Bardzo ważnym i kształcącym elementem programu było wspólne sadzenie krzewów podobnych w ogrodach Dziennych Domów Opieki na ul. Konopnickiej, ul. Nowy Świat i na os. Piastowskim.
Przy organizacji i realizacji tegorocznego spotkania młodzieży obu szkół korzystaliśmy z merytorycznego i finansowego wsparcia Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży( PNWM).