Gra Miejska

Klasy czwarte, piąte i szóste szkoły podstawowej w  tym roku szkolnym uczestniczyły  w interdyscyplinarnych grach miejskich na Starym Rynku i jego okolicach.
Pierwsza gra była na rozgrzewkę (jak na zimę przystało) - uczestnicy rozpoznawali zabytkowe budynki, szukając ich w przestrzeni  miejskiej, a następnie umieszczali na mapie. Zadanie nie było łatwe, gdyż uczniowie mieli do dyspozycji jedynie małe fotografie i nieznane dla większość miejsca do zbadania. Orientacja w przestrzeni okazała się być juz łatwiejsza w realizacji.  jednak to nie koniec, oprócz zadań związanych z historią sztuki miasta Poznania i przyrodniczych, czekało na nich wyzwanie matematycznego obliczania. A na deser na podstawie opisów musieli odgadnąć, o których kamienicach i budynkach mówią teksty. 
Po zaliczonej rozgrzewce, już wiosną, uczniowie rozpoczęli kilkugodzinna grę miejską, która miała sprawdzić nie tylko ich umiejętność orientacji w terenie, ale sprawdzić ich komunikatywność (rozmowy z Anglikami nie są łatwe), znajomość legend poznańskich, zdolności praktyczne (aby uszyć suknię trzeba wiedzieć, ile kupić materiału; a i pieniądze pożyczyć trzeba - byle nie za dużo) i doprowadzić kupca Jana do właściwego hotelu (serdeczność poznańska). Wszystkie grupy zakończyły grę z sukcesem. 
Gratuluje również nauczycielom przedmiotów szkoły podstawowej  (język polski, historia, przyroda, matematyka, język angielski) za przygotowanie fantastycznych i inspirujących zadań - łatwo nie było. 
A może sam chcesz dołączyć do nas i pobawić się?  Pobierz materiały..
Katarzyna Falkowska