Wizyta w Poczdamie klas 6 SP

W dniach od 26.05.2015 - 29.05.2015 uczniowie klas szóstych pod opieką P. Sylwii Świerzewskiej, P. Marzeny Skoczyńskiej, P. Renaty Flieger - Nowaczyk oraz P. Kamili Osińskiej mieli możliwość gościć w ramach wymiany uczniowskiej w Poczdamie.
Uczniowie mieli możliwość wymienić doświadczenia oraz przełamać bariery językowe podczas kontaktów z rówieśnikami. Wszyscy brali udział w zajęciach lekcyjnych przygotowanych przez nauczycieli z Niemiec. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać kulturę i historię kraju naszego sąsiada.
Braliśmy udział w przejażdżce rowerowej wokół Wyspy Przyjaźni. Graliśmy w kręgle oraz mogliśmy doznać niesamowitych wrażeń podczas przejażdżki szybką łodzią motorową po rzece. Wspólnie zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc w Poczdamie oraz w Berlinie. Mieliśmy okazję zwiedzać Park Filmowy Babelsberg, gdzie były bardzo interesujące wystawy oraz pokazy kaskaderskie.
Czas powrotu szybko nadszedł. Uczniowie wymienili między sobą numery telefonów, adresy oraz podziękowali za serdeczną gościnę.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ POLSKO-NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY