Wycieczka do Kórnika i Rogalina

20 października 2015 Towarzystwo Gest  zaprosiło młodzież naszego gimnazjum  na wycieczkę do Rogalina i  Kórnika. Wyjazd ów odbył się w ramach projektu: „Migające Muzea - pałace, zamki w Wielkopolsce”.
Na wycieczkę jechaliśmy wraz z grupą młodzieży z Ukrainy, która przyjechała do Poznania na zaproszenie Fundacji Macieja Frankiewicza.
Pogoda nie  zachęcała do zwiedzania: padał deszcz, a  niebo tonęło w chmurach. Jednak pan Olgierd Kosiba, prezes towarzystwa, uczynił wszystko , abyśmy byli zadowoleni.
Z ośrodka autokarem udaliśmy się do Rogalina. Tu zwiedziliśmy powozownię , pałac. Zachwyciła nas biblioteka, z której niegdyś korzystał sam Henryk Sienkiewicz. Potem przeszliśmy do Galerii Rogalińskiej. Wszyscy podziwiali obraz Jana Matejki pt. „Dziewica orleańska”.
Stamtąd przejechaliśmy do Kórnika. Tu z kolei, z bardzo miłą panią przewodnik, podziwialiśmy meble z różnych epok, obrazy, rzeźby, porcelanę. Zachwycały nas piece kaflowe i niecodzienne żyrandole.
Po zwiedzeniu zamku wszyscy udaliśmy się na obiad.
Wycieczka ta pozwoliła młodzieży utrwalić i poszerzyć  wiedzę w zakresie literatury, architektury, rzeźby oraz malarstwa.

oprac. Aneta Józefczak