Grudniowe zajęcia z książką

Jak było tym razem?...  Zimowo, śnieżnie i świątecznie… Pani Natalia wraz z dziećmi wyczarowała śnieżki z białego papieru i srebrnej folii, które  „fruwały” aż pod sufit podrzucane na szeleszczącej folii – była to śnieżna burza, którą słyszeliśmy,      i która otworzyła karty książki „Wigilia Mamy Mu”. Nie można było zrobić nic innego, jak tylko posłuchać o szalonym Panu Wronie i Mamie Krówce, która pomogła swemu przyjacielowi przeżyć wspaniały świąteczny czas, wyjaśniając czym jest radość obdarowywania.
Podczas zajęć dzieci malowały bałwana w nietypowy sposób. W klamrach umieściły watę, którą rozprowadzały farbę. Przyklejały kawałki folii bąbelkowej – kryształki lodu. Na odgłos dzwoneczków rzucały wcześniej zrobionymi śnieżkami w bałwana, gdyż wciąż brakowało mu śniegu. Odgłos instrumentu oznaczał również przybycie Mikołaja. Tym razem zadaniem dzieci było wysłuchać, z której strony  dochodzi dźwięk dzwonków. Wówczas znajdowały prezent podarowany przez Mikołaja.
    Na zakończenie wykonały przepiękne świąteczne wieńce, którymi wprowadziły do swoich domów radosną atmosferę i które będą przypominały o naszych zajęciach z książką. Na kolejne zapraszamy w miesiącu lutym.

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju