Czytane środy

„Czytane środy” – podsumowanie zajęć z książką z 17 lutego 2016r.

Czy chmury mogą wędrować tylko po niebie? Otóż nie, do nas „foliowa” biała chmura przyjechała na sankach. Sypał się z niej śnieg. I w ten sposób znowu przyszła do nas zima. Przyprowadziła ją Pani Natalia, ale nie sama. Pomógł jej w tym Yeti- tytułowy bohater książki Evy Susso i Benjamina Chuda. Również dzieci wyczarowywały zimę, do tego stopnia, że rzeczywiście podczas zajęć na dworze zaczął padać śnieg! Pomogło im w tym  przejście przez magiczny lodowy tunel, pływanie na  krze, którą były materace napędzane siłą mięśni rodziców, skoki z góry lodowej na dźwięk dzwoneczka, przeskoki z kry na krę. Takie zabawy bardzo podobały się dzieciom, a nam dorosłym: rodzicom i rehabilitantkom udzielił się nastrój beztroskiej radości i swobody.
    Yeti – wielki biały stwór okazał się być bardzo sympatyczną i zabawną postacią. Wspólnie z Uno i Mati (dziećmi spacerującymi po lesie) w swoim sekretnym domku (jaskini) ugotował pyszną rozgrzewającą zupę i obdarował drewnianymi sówkami wyrzeźbionymi przez jego dziadka. Jednak swoich nowych przyjaciół zobowiązał do tajemnicy, aby nikomu nie zdradzili, gdzie mieszka. Pragnie bowiem ciszy i spokoju.  Co powinni zrobić Uno i Mati, kiedy po powrocie do domu, tata spytał ich o powód tak długiego spaceru i nieobecności w domu? – zastanawiały się dzieci słuchające bajki. Nie skłamali, nie zdradzili sekretu, tylko powiedzieli, że spotkali kogoś, kto obdarował ich sówkami. Właśnie w tym momencie zauważyli na półce obok stojącego taty identyczne zwierzątko jak te, które trzymali w dłoniach. W ten sposób – bez słów- dla wszystkich stało się jasne, gdzie dzieci były.
    Nasi podopieczni też opuszczali salę spotkania z sowami, jednak własnoręcznie zrobionymi. Umieścili ptaszki w domku pięknie udekorowanym cekinami, brokatem, kolorowymi kółeczkami, kryształkami imitującymi śnieg. I tak tajemnicę naszych zajęć zabrali ze sobą do domu.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić na następne spotkanie, które będzie miało miejsce 16 marca 2016 r. o stałej porze tj. 16.30.

Zespół Wczesnego Wspomagania