Ryga-Spartakiada Sportowa

W dniach 10-13 marca br. odbyła się  kolejna „Nadbałtycka  Spartakiada Sportowa”, organizowana przez szkołę dla dzieci niesłyszących w Rydze i Valmierze.
Naszą szkołę oraz klub sportowy reprezentowali uczniowie i zawodnicy:
•    Dawid Kaczmarczyk
•    Maciej Tomczak
•    Drews Patryk
•    Sandra Michałowska
•    Adam Szaj

Spartakiada sportowa organizowana już przez 46 lat, skupia oprócz pływania także: szachy, warcaby, tenis stołowy, koszykówkę. Uczestniczy w nich prawie 100 zawodników z Estonii, Litwy,Łotwy oraz z Polski.

Pływacy uczestniczyli w rywalizacji 2 dniowej. Pierwsza część zawodów odbyła się w Rydze w konkurencjach propagujących pływanie - 25 metrów, 50 metrów oraz sztafet mix. Druga część zawodów odbyła się w szkole dla niesłyszących w miejscowości Valmiera, w konkurencjach 50 m, 100 m i sztafetach. Tam także odbyły się pozostałe konkurencje sportowe. Łącznie zdobyliśmy 11 medali indywidualnych i 1 medal w sztafecie.

W ramach współpracy między naszymi szkołami mamy możliwość rywalizacji, wymiany doświadczeń i umiejętności sportowych. Warto wspomnieć, że w tym roku mija 20 lat współpracy ze szkołą w Rydze. Pan Henryk Dorosz z pływakami z naszego ośrodka rozpoczął rywalizację i wzmagania sportowe w 1996 roku. Dziś jeden z naszych podopiecznych zapoczątkował wymianę pokoleniową, a jest nim Dawid Kaczmarczyk z klasy 4. Pływacy na zawodach wykazali waleczność i charakter, nie obyło się bez łez.
Podziękowania dla pani dyrektor Jolanty Ruła za pomoc w organizacji wyjazdu.

Koordynator wyjazdu:
Konrad Jakubowski