Zajęcia z książką-czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka na zajęciach z książką było ... niezwykle kolorowo i zabawnie. Dzieci malowały rękami, robiły stemple, wałeczkami pokrywały farbą nie tylko kartki, ale i dłonie, których odciski tworzyły unikatowe wzory. Fantazyjne malowidła twarzy wprawiały w zachwyt i cieszyły zarówno dzieci jak i dorosłych. Nasze pociechy były tygryskami, motylkami czy kotkami, a nawet … mikrofonami.
Podczas zajęć były również zabawy z chustą animacyjną, które zawsze są  ekscytujące. Ćwiczenia słuchowe wymagały dużej koncentracji uwagi. Z zamkniętymi oczami trzeba było wysłuchać, które klocki (z memory dźwiękowego) wydają takie same dźwięki. Dzieci miały również możliwość uczestniczyć w grupowym treningu słuchowym. Natomiast do przeczytania Pani Natalia wybrała  nietuzinkową pozycję „Naciśnij mnie” Hervé Tulleta. To  dynamiczna i interaktywna książka o przygodach kolorowych kropek. Czytając ją trzeba naciskać na kropki, pocierać, dmuchać, klaskać, wydawać dźwięki lub trząść    i przekręcać. Pomysłowość autora przechodzi wyobrażenia dzieci i dorosłych – Co jeszcze potrafią takie zwykłe kropki?! Pozycja idealna do czytania w grupie. Pobudza dzieci do aktywności, wciąga, porusza wyobraźnię.
Na stronach internetowych empiku oraz lubimy czytać widnieje:
„Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi!”

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju