Polsko-Niemieckie spotkanie młodzieży

W dniach od 30. maja do 3. czerwca kolejny raz gościła w naszym Ośrodku grupa niemieckich uczniów i nauczycieli z Poczdamu ze szkoły dla niesłyszących Wilhelm-von- Türk- Schule. W tym roku rolę gospodarzy pełniły klasy IA oraz IB z wychowawcami klasy, panią Agnieszką Skowrońską oraz panem Bogusławem Pudełko, oraz wychowawcami internatu panią Sylwią Świerzewską i panem Dominikiem Kuehn. Pogoda nam sprzyjała i cały zaplanowany program mógł się odbyć. Naszym gościom najbardziej podobała się wizyta w stadninie koni Marcelin, w poznańskiej Palmiarni oraz oczywiście bowling. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska, podczas której niemiecka młodzież mogła dokładnie poznać poznańskie zabytki i ciekawe miejsca oraz odrobinę polskiej historii. Z tym również związana była nasza wizyta w Bramie Poznania Muzeum ICHOT. Podczas tegorocznego spotkania nawiązało się wiele znajomości i sympatii a komunikacja przebiegała dość sprawnie pomimo barier językowych. Młodzieńcza ciekawość  i otwartość nie zna przecież granic.

M. Kopczyńska-Urbaniak, M. Gibowska