Mini szkoła przetrwania

W dniach 13, 14, 15 czerwca 2016 roku kolejny raz w naszym Ośrodku odbyła się Mini Szkoła Przetrwania. Brali w niej udział uczniowie klas I, II i III edukacji wczesnoszkolnej. W czasie tych kilku dni dzieci miały możliwość: udziału w rozgrywkach sportowych; sprawdzenia swoich umiejętności organizacyjnych podczas rozbijania namiotów i przygotowywania miejsca do spania; aktywnego uczestnictwa w zbiórce zuchowej; tworzenia ozdób ze słomek i makaronu; poznania pracy strażaka i obejrzenia sprzętów wykorzystywanych przez strażaków; sprawdzenia swoich umiejętności w rozpoznawaniu smaków; upieczenia kiełbasek na ognisku; poznaniu kolegów i koleżanek w sytuacji innej niż klasa szkolna; aktywnego współzawodnictwa. Wydarzenia mające miejsce na Mini Szkole Przetrwania dzieci dokumentowały codziennie w tworzonych przez siebie książeczkach. Wszystkim bardzo podobał się wspólnie spędzony czas. Zabrakło tylko kąpieli w basenie, na którą wszyscy bardzo czekali.