III Konkurs Udzielania I Pomocy dla szkół specjalnych

Konkurs składał się z części medycznej i rekreacyjno-sportowej, poprzedzonej warsztatami, które prowadziła młodzież z ochotniczej straży pożarnej. Na warsztatach uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym, ćwicząc na fantomie, noszach i opatrując rannych. Trasa konkursowa, ze stanowiskami medycznymi rozplanowana była na Ostrowie Tumskim.  Rozpoczynała się na stadionie przy ul. Gdańskiej, dalej prowadziła przez Bramę Poznania Ichot, muzeum archidiecezjalne, plac przed katedrą, most Jordana oraz miejsce przed muralem na Śródce. Uczestnicy zawodów musieli udzielić pierwszej pomocy przy omdleniu, przeprowadzić rko na fantomie z użyciem aed, założyć opatrunek na ranie ciętej przedramienia, opanować sytuację  powstałą w wyniku bójki - (krwotok z nosa i uspokojenie agresora), zaopatrzyć poszkodowanego ze złamaniem nogi oraz przetransportować osobę na noszach w wyznaczone miejsce.
Na terenie OSW odbywały się konkursy rekreacyjno-sportowe takie jak: bieg na czas – sztafeta z kluczem z wykorzystaniem alkogogli, kręgle, rzuty piłką rugby na odległość, kierowanie piłeczki pinpongowej za pomocą dmuchnięć w wyznaczone miejsce oraz kalambury.
Zabawa była znakomita, a zdobyte na warsztatach umiejętności pomogły  uczniom podejmować właściwe decyzje na stanowiskach medycznych trasy konkursowej.
Uczniowie nauczyli się też wspólnej pracy w grupie oraz polegać na umiejętnościach i doświadczeniach innych, gdyż w każdej grupie kapitanami byli  liderzy zawodów w szczecinie, a grupy z innych szkół miały doświadczenie z poprzednich lat.
Konkurs zakończył się sukcesem dwóch drużyn. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła młodzież z Owińsk oraz kl III b z naszego OSW, III miejsce - kl.  III a.