Zajęcia z książką

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z KSIĄŻKĄ Z DNIA 19.10.2016r.
   
    Podczas dzisiejszych zajęć towarzyszył nam Zielony – śmieszny stworek, główny bohater książki pt.: „Franek i zielony stworek”. Dwaj tytułowi przyjaciele uwielbiają spędzać ze sobą czas, a najbardziej bawić się w chowanego. Jednak w czasie tych zabaw robią  bałagan, tak ogromny, że Zielony się gubi. Nie ma innego wyjścia jak tylko posprzątać. Wówczas rzeczywiście zguba się znajduje. To proste, ale jakże pożądane przez każdego rodzica przesłanie – o umiejętności sprzątania po zabawie, a nawet w ogóle utrzymywania porządku- przekazuje autorka Joanna Krzyżanek. Dzięki walorom literackim oraz artystycznym lektura należy do tych, które kształtują gust młodego czytelnika. Znakomicie nadaje się również dla starszych dzieci, które znają już literki, potrafią składać wyrazy, ale niekoniecznie jeszcze płynnie czytać, aby ćwiczyć umiejętność samodzielnego odczytywania. Zawiera bowiem tekst pisany krótkimi zdaniami, dużą czcionką z odpowiednimi odstępami między wersami.
    Uczestnicy zajęć świetnie się bawili z Zielonym. Jak przystało, po takiej lekturze, robili porządek, prali pranie, wieszali ubrania przypinając je klamerkami-co jest świetnym ćwiczeniem dłoni i palców. Odsłuchiwali odgłosy sprzętów domowych, brali udział w grupowym treningu słuchowym, a na końcu wspólnie z rodzicami wykonali stworka, który towarzyszył im w drodze do domu i tam, mamy nadzieję, przypomina o konieczności sprzątania po sobie.
    Kontynuujemy naszą przygodę z książką. Chcemy poznawać przez słuchanie, działanie odwołując się do wszystkich naszych zmysłów. Dlatego serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 17.11.2016r.