Konkurs

W dniu 1 grudnia 2016r. odbył się międzyszkolny konkurs kucharsko-cukierniczy „Piernikowe fantazje” zorganizowany w naszym Ośrodku. Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Kuratorium Oświaty i Radia Merkury.

Wzięli w nim udział uczniowie z naszego Ośrodka (Marcin Binkiewicz , Michał Szofer - zespół 1 , Sebastian Tomczyszyn, Kamil Przybyła - zespół 2, a także uczniowie klasy 5b) oraz uczniowie ze szkół w Wągrowcu, Jarocinie, Gnieźnie i Poznaniu – ze szkoły 102 i szkoły przy ul. Żniwnej.

Zadaniem uczestników było odpieczenie z ciasta piernikowego elementów i wykonanie z nich aranżacji. Prace oceniało niezależne jury, w którego skład weszli m.in. panowie Andrzej Kawa i Marian Weber z Cechu Cukierników Polskich oraz pani Jola Lewandowska z naszego Ośrodka.

Uczniowie włożyli wiele pracy i trudu w wykonanie swoich prac, których efekt końcowy był tak piękny, że jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie wygrał zespół nr 1 z naszego Ośrodka, miejsce drugie zajęli uczniowie ze szkoły przy ul. Żniwnej, a trzecie uczniowie z Jarocina Wszyscy uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Konkurs upłynął we wspaniałej atmosferze, którą dodatkowo uświetnił występ zespołu muzycznego naszego Ośrodka pod kierownictwem pana Szymona Dziwisza.

Organizatorzy:
  • Monika Majchrzak