Spotkanie opłatkowe

Tradycyjnie, jak co roku 21 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie opłatkowe.
Po przywitaniu przybyłych gości przez panią dyrektor Jolantę Ruła zaczęło się przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej. Piękna scenografia, szopka, oświetlenie wprowadziło gości w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy w pięknych strojach wcielili się w role: aniołków, pastuszków, śnieżynek, gwiazdy betlejemskiej, Maryi i Świętego Józefa, Trzech Króli. Oprócz tradycyjnych postaci na scenie pojawiła się Królowa Śniegu jako symbol zła, egoizmu i obojętności, oraz Dziewczynka z zapałkami, odzwierciedlenie dobra, skromności i nadziei. Występ dzieci podbił serca widowni i został nagrodzony gromkimi brawami. Przedświąteczne spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem i spotkaniem z Mikołajem.

Monika Komisarek

Występy dzieci