Z wizytą u Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 25 stycznia br. w auli Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu odbyło się spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży z naszego ośrodka z seniorami ze Swarzędza. Impreza miała charakter sportowo – artystyczny.  Myślą przewodnią spotkania były sportowe rozgrywki seniorów w „piłkarzykach stołowych”. Nasi wychowankowie Patryk Drews i Mateusz Kłodawski pełnili rolę sędziów przy stolach podczas zawodów. Seniorzy byli zdyscyplinowani, a chłopcy dali sobie radę w pełnieniu tej funkcji, mimo że nie było to łatwe zadanie. Dzieci z grupy II Patrycja, Martyna, Agnieszka, Dawid, Kuba i Mateusz wystąpili na scenie auli przedstawiając wersję instrumentalną do utworu klasycznego Piotra Czajkowskiego. Nasi sędziowie również pokazali, że potrafią śpiewać, co spotkało się z wielkim aplauzem słuchaczy. Występy dzieci i młodzieży były przysłowiową „perełką” w tej imprezie. Zwycięzcy rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni, a nasze dzieci obdarowane słodyczami i perukami karnawałowymi. Cała impreza przebiegała w atmosferze serdeczności i dobrej zabawy. Jesteśmy już zaproszeni na następne rozgrywki sportowe, które mają mieć miejsce na wiosnę tego roku.

Szymon Dziwisz