PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z KSIĄŻKĄ Z DNIA 15 II 2017 ROKU

Na naszym spotkaniu ponownie zagościł niezwykły słoń Elmer. Pani Natalia wprowadziła nas w świat przeżyć ulubionego bohatera czytając książkę „Zimowe przygody Elmera” autorstwa Davida McKee. To niezwykłe zwierzę wyruszyło wraz  z innymi słoniami w stadzie na wyprawę, z ciepłej zielonej dżungli, w zimne wysokie góry.  Mróz był tam tak przenikliwy, że słonie zaczęły zamarzać. Jednak fantastyczny Elmer wpadł na pomysł, aby dla rozgrzania porzucać się śnieżkami. I tak rozpoczęło się zimowe szaleństwo, które porwało nie tylko słonie, ale dzieci i rodziców biorących udział w zajęciach. Pani Natalia wyczarowała sztuczny śnieg, pociechy zrobiły śnieżki z białego papieru i aluminiowej folii. Dzieci kontra dorośli! – śnieżki śmigały nad głowami. Białego puchu starczyło nawet, by „ulepić” bałwany - śniadaniowe woreczki wypchaliśmy wypełniaczem do poduszek. Nie mogło zabraknąć lodowiska. Tylko u nas można było zobaczyć słonie jeżdżące na łyżwach! Dzieci same zrobiły lodowe tafle z pianki do golenia i niebieskiej farby – w ten sposób również można stymulować zmysł dotyku dłoni oraz węchu. Słonie miały kolejne zadanie przed sobą – musiały rozróżnić odgłosy trzech instrumentów i słysząc je, adekwatnie się poruszać (pianinko- bieg, kołatka – podskok, flet - obrót), również w odpowiednim tempie (raz wolno, a raz szybko). Taki trening słuchowy to dla naszych milusińskich ulubione ćwiczenie. Na zakończenie dzieci wykonały zimowy portret Elmera mając do dyspozycji rozmaite materiały plastyczne.
Wszyscy lubimy zimowe zabawy na śniegu, lecz ucieszymy się z wiosny, która  zbliża się do nas wraz z datą kolejnych zajęć. Zapraszamy 15 III 2017r. o stałej porze tj. o godz. 16.30.

w imieniu organizatorów

Bożena Górska-Smyk