KOLEJNE PRZEDSTAWIENIE INTERNATOWEGO TEATRZYKU „BAJKI MIGAJKI”

W poniedziałek 20 marca 2017 r. w świetlicy internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu odbyło się kolejne przedstawienie teatrzyku „Bajki Migajki” pt. „Bolek i Lolek i Królowa Zimy” adresowane do wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów Szkoły Podstawowej.
    Fabuła bajki przedstawia się w skrócie mniej więcej tak: dwaj chłopcy – Bolek i Lolek – podczas zabawy śniegiem napotykają niespodziewanie Królową Zimy. Bolek zachwycony lodowymi saniami tajemniczej pani, postanawia wbrew ostrzeżeniom Lolka przyjąć od Królowej zaproszenie do jej zamku, gdzie już wkrótce odbyć się ma wielki bal. Lolek obawia się, że jeśli szybko nie podąży śladem Bolka, może już nigdy więcej przyjaciela nie zobaczyć. Rusza w długą i niebezpieczną podróż spotykając po drodze różne postaci, które w razie potrzeby chętnie użyczą mu pomocnej dłoni. Ale czy Lolek zdąży zanim Królowa Zimy zamieni serce Bolka w lód?
    W przedstawieniu wzięli udział: Olga Krzyżańska (Królowa Zimy), Dominik Kuehn (Bolek), Szymon Dziwisz (Lolek) i Anna Staniszewska (Bałwanek, Pingwinek). Oprawą muzyczną zaopiekował się uczeń technikum - Marcin Czekała.

DOMINIK KUEHN