„I Ty możesz zostać fotografem”

      W dniach 24–26 marca odbyły się I Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym „I Ty możesz zostać fotografem”, w którym uczestniczyli uczniowie z Olsztyna, Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Bydgoszczy, Lublina oraz reprezentanci naszego Ośrodka.
      Były to pierwsze warsztaty fotograficzne w naszym Ośrodku. Młodzież wykonywała zdjęcia z różnych kategorii: fotografia portretowa, przyrodnicza, architektury, nocna i makrofotografia. Zajęcia z  każdego rodzaju fotografii poprzedzone były krótkim wprowadzeniem połączonym z prezentacją multimedialną przedstawiającą zasady wykonywania zdjęć w danej kategorii. Przedmiotem konkursu było portfolio wykonane przez uczestników warsztatów ze zdjęć zrobionych podczas naszego spotkania.
      Spotkanie to pozwoliło młodzieży przybliżyć dziedzinę sztuki jaką jest fotografia. Podczas zajęć panowała miła atmosfera, dało się zauważyć nawet delikatną nutkę rywalizacji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z podróżnikiem.
      Przeprowadzona ankieta wśród młodzieży i opiekunów po skończonych warsztatach dała nam odpowiedz, że tematyka zainteresowała wszystkich oraz, że chętnie wrócą na kolejne warsztaty o podobnym charakterze.

Anna Zgoła