Wymiana doświadczeń z Ośrodkiem z Poczdamu

Nasz ośrodek bierze  udział w wymianie międzynarodowej z podobną placówką na terenie Niemiec. Wycieczka z Poczdamu przyjechała do nas w poniedziałek 25 maja 2009 r. Przywitaliśmy 11 uczniów 7 i 8 klasy oraz troje opiekunów. W tym samym czasie nasi uczniowie 4 i 5 klasy szkoły podstawowej pojechali do Niemiec. Dla gości został przygotowany dość bogaty program. Uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych: pierwsza pomoc, zajęcia plastyczne, zajęcia integracyjne. Brali udział w zawodach organizowanych przez TPD, byli na pieszej wycieczce po Poznaniu, zwiedzili nasz ośrodek, Biskupin, Nowe ZOO, Stary Browar, Maltę, byli na basenie w Koziegłowach. Wraz  naszymi uczniami znakomicie bawili się na dyskotece i na pożegnalnym grillu. Nie starczyło im siły aby wziąć udział w przygotowanych dla nich zajęciach internatowych. Pogoda, wbrew naszym obawom dopisała. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie się integrowali i wspólnie spędzali czas. Bardzo zmęczeni ale zadowoleni w piątkowy poranek 29 maja wyruszyli w drogę powrotną do Poczdamu. Otrzymaliśmy od nich zaproszenie do ich ośrodka.