Konkurs ekologiczny „EKO TY EKO JA"

Dnia 17.05 2017odbył się w szkolny konkurs ekologiczny „EKO TY EKO JA".
 Konkurs był przeznaczony dla uczniów Gimnazjum. Jego głównym celem jest edukacja społeczno –  przyrodnicza oparta na zdobytych doświadczeniach, wiedzy i umiejętnościach uczniów oraz motywowanie ich do zachowań proekologicznych. Zrozumienie zasad recyklingu pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o piękno naszej planety.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach, a uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Zadania dotyczyły recyklingu, znajomości roślin i zwierząt chronionych oraz nazw i rozmieszczenia parków narodowych w Polsce. Po prezentacji multimedialnej, uczestnicy musieli rozwiązać test oraz brali udział w quizie ekologicznym, rozwiązując krzyżówki, rebusy i ciekawe zadania. Wykazali się wiedzą i dużym zainteresowaniem tematyką ekologii.
W zdrowej rywalizacji wygrała Nicole Gogolewska! W tym konkursie zawsze wszyscy uczestnicy  otrzymują nagrody, dlatego gratulujemy tez Mikołajowi, Kubie i Mariuszowi.
Głównymi sponsorami i organizatorami tego przedsięwzięcia były p. Ewa Tomaszewska Jawgiel i p. Maria Magnuszewska, które gratulują wszystkim uczestnikom i zapraszają chętnych uczniów na  konkurs ekologiczny w następnym roku szkolnym.