BAJKI MIGAJKI

Dnia 21 listopada 2017 r. w świetlicy internatu naszego ośrodka odbyło się kolejne przedstawienie teatrzyku BAJKI MIGAJKI – adaptacja bajki Carlo Collodiego – „Pinokio”. Inscenizację obejrzały m.in. dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 Szkoły Podstawowej. W rolach głównych wystąpili: Szymon Dziwisz (jako Dżepetto oraz Gadający Świerszcz), Olga Krzyżańska (jako Dobra Wróżka i Knot), Dominik Kuehn (jako tytułowa lalka pragnąca stać się prawdziwym chłopcem) oraz uczniowie TS IV Marcin Czekała (jako Ślepy Kot) i IIA gimnazjum Mateusz Kłodawski (jako Kulawy Lis). Dwa dni później, w czwartek 23 listopada 2017, ww zespół (z wyjątkiem Marcina Czekały, którego zastąpił uczeń Ib ZSZ Patryk Drews) ponownie zaprezentował „Pinokia”– tym razem z myślą o wychowankach i wychowawcach internatu. Oba występy spotkały się z gorącym przyjęciem zarówno młodszej jak i starszej publiczności, chętnie nawiązującej dialog z aktorami i żywo reagującej na przygody bohaterów.

DOMINIK KUEHN