PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca, w pierwszym dniu wiosny uczniowie klas: 4a,5a,6a,7a szkoły podstawowej oraz IIA,IIB,IIIA,IIIB gimnazjum a także I,II,IV technikum powitali rozpoczynającą się porę roku ilustrując wylosowane hasła-zadania na plakatach tematycznych. Następnie włączyli się w obchody „Dnia Motyla”-„Dnia Wrażliwości”. Obejrzeli film o Hospicjum Palium oraz prezentację, na temat działalności „Motylego Wolontariatu” i udali się do Urzędu Miasta na Plac Kolegiacki. Po drodze rozdawali ulotki, aby informować spotkanych ludzi, że pomaganie jest bardzo proste, radosne oraz, że może przybierać bardzo różne formy. Przed Urzędem przywitał nas zastępca prezydenta Poznania pan Jędrzej Solarski. Tam na placu robiliśmy papierowe motyle techniką orgiami, z których wykonaliśmy najdłuższy łańcuch spośród innych szkół. Potem udaliśmy się na Plac Wolności, gdzie uczestniczyliśmy w imprezie zorganizowanej przez wolontariuszy Hospicjum Palium i Stowarzyszenie „Na tak” wraz z zespołem „Vivat Orkiestra”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!!!