Gościliśmy uczniów z Poczdamu

Projekt pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży
W tym roku szkolnym w dniach 04.06-08.06.2018 ponownie  przebywali w naszym Ośrodku goście ze szkoły Wilhelm-von-Türk-Schule. Już po raz dziesiąty miała miejsce wymiana młodzieży w ramach projektu Współpracy Międzynarodowej ze Szkołą dla Niesłyszących w Poczdamie. Tym razem gospodarzami byli nasi uczniowie szkoły podstawowej z klas 5a, 6a i 7a wraz z wychowawcami klas oraz wychowawcami grup internatowych. Spotkanie trwało pięć dni a program spotkania pękał w szwach. Wspólne lekcje języka polskiego, wychowania fizycznego i matematyki, zwiedzanie naszego Ośrodka, wizyta w ZOO i w Palmiarni. Zajęcia integracyjne, które pozwalały bliżej sę poznać, odbyły się w internacie, w naszej szkole oraz w parku linowym Pyrland Park. Podczas gry miejskiej nasi uczniowie pokazali niemieckim kolegom najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Poznania. A wspólne wyjście na kręgle i wieczorne zajęcia sportowe pozwoliły na pogłębienie nawiązanych rok temu znajomości.

Spotkanie było dofinansowane ze środków organizacji PNMW (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży)