Projekt "Poznaj Poznań"

Jak dojechać do kina? Gdzie pójść w weekend z rodziną? W Poznaniu są mumie? Czy naprawdę mogę dojechać do szkoły ścieżką rowerową?
Na te i inne pytania odpowiadamy w projekcie szkół podstawowych “Poznaj Poznań”.
Naszym pierwszym obszarem POZNANIA była kultura. Uczniowie podzieleni na kilka grup odnajdywali, zbierali materiały, aby później podzielić się wiedzą z innymi o: poznańskich muzeach, wydawnictwie (produkcji książek), kinie (efekt, jakim było nakręcenie filmu był fantastyczny), bibliotekach (czy wiecie gdzie jest najwięcej picturebooków i co warto mieć ze sobą w bibliotece?), teatrze (bo i teatrem nasza szkoła stoi).
Poznaliśmy też środki transportu, którymi możemy poruszać się po Poznaniu i poza jego granice. Efektem były klasowe lapbooki. A formę zaadaptowaliśmy do zajęć lekcyjnych.
Ten rok przebiega pod hasłem: gdzie zaspokajać nasze potrzeby, czyli usługi w Poznaniu?