Projekt "Cztery pory roku z muzyką"

W naszym Ośrodku realizowany jest projekt „Cztery Pory Roku z Muzyką” we współpracy z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 1-3 SP. Odbyły się już dwa,  spośród czterech zaplanowanych spotkań. Każde z nich nawiązuje do aktualnej pory roku.
23.10.2019r. dzieci wraz z nauczycielami gościły  w szkole przy ul. Solnej. Ich starsi koledzy pod kierownictwem p. M. Burandt zapoznali naszych wychowanków z budową i brzmieniem instrumentów klawiszowych: fortepianem, klawesynem i akordeonem. Uczestniczyły też w zajęciach muzyczno-ruchowych, a także własnoręcznie wykonały marakasy.
Drugie spotkanie odbyło się 24.01.2020r i poświęcone było instrumentom smyczkowym: skrzypcom, altówce i wiolonczeli.  Tym razem to my gościliśmy uczniów szkoły muzycznej, którzy zagrali kilka utworów i zatańczyli do muzyki Vivaldiego. Dzieci poruszały się w rytm muzyki, tańczyły z taśmą gumową, reagując na tempo i natężenie dźwięku. Samodzielnie nadmuchały, ozdobiły balony i zatańczyły z nimi do muzyki granej przez kwartet smyczkowy.