Biblioteka poleca: "Zadurzenie"

(zakochanie)

Autor: Eve Ainsworth 
Wydawnictwo: Zielona Sowa 
Literatura dla młodzieży 
 
             
poleca
Maja Nowak
bibliotekarka
w Ośrodku
Kochani Uczniowie,

tym razem zachęcam Was do przeczytania książki dla młodzieży pt. „Zadurzenie”. 

Zadurzenie to znaczy zakochanie. Książkę napisała Eve Ainsworth.

Bohaterką powieści jest Anna. Anna ma 15 lat. Mieszka z młodszym bratem i tatą. Jej mama odeszła z domu, porzuciła rodzinę. Teraz Anna wykonuje wszystkie obowiązki domowe.  To jest bardzo trudne. Dziewczyna musi jeszcze chodzić do szkoły i uczyć się. Ma też własne problemy… Często jest smutna. Wszystko się zmienia. Pojawia się chłopak Will, który interesuje się Anną. Okazuje się, że jej życie nie musi być wcale takie złe… 

Will jest inny od dziewczyny. W szkole jest bardzo popularny. Dobrze się ubiera i jest bardzo przystojny. Podoba się wszystkim dziewczynom. Jednak Will wybiera właśnie Annę. Zakochują się w sobie z wzajemnością. 

Kiedy Will i Anna zaczynają się ze sobą spotykać, wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród znajomych. Anna wierzy, że spotyka się z chłopakiem, o którym zawsze marzyła. Will jest opiekuńczy, troskliwy, romantyczny, ale też męski. Okazuje się jednak, że Will jest też bardzo zazdrosny. Chce kontrolować życie dziewczyny. 
Anna jest bardzo zakochana, ale nie czuje się dobrze. Ta miłość jest zła, przynosi cierpienie, zazdrość i agresję.

Kto jest winny? Dlaczego Will nie jest księciem z bajki? Dlaczego ma zły charakter? Autorka próbuje nam pokazać od czego zależą nasze zachowania, decyzje  i wybory. 

 „Zadurzenie” to kolejna, świetnie napisana powieść dla młodzieży, która porusza trudne tematy i uczy żyć. Autorka opisuje smutną prawdę.  Jednak ta książka potrafi także rozbawić. 

Serdecznie ją polecam.